Η Συντεχνία Αρτοποιών Αθηνών Προαστίων & Περιχώρων – ΣΑΑΠΠ & η Acropolis Chef’s Club of Attica – Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις υπέγραψαν σύμφωνο συνεργασίας με κοινό σκοπό για την προβολή, παρουσίαση, εκπαίδευση, διάδοση του Έλληνα αλλά ιδιαίτερα του Αθηναίου Αρτοποιού.
![](https://www.chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/12/320545382_733292717792961_7261856211684787880_n-768x1024.jpg)
Στα πλαίσια του Γαστρονομικού Τουρισμού της Ελλάδας και ειδικά της Περιφέρειας Αττικής, με τον τουρίστα να απολαμβάνει εδέσματα, ελληνικό branch ή ακόμη γλυκίσματα από τα 1500 και όχι μόνο Αρτοποιία της Αθήνας, που θα δοκιμάζουν τις γεύσεις, τα αρώματα, και τον πολιτισμό – κουλτούρα της χώρας μας πχ το κουλούρι, την τυρόπιτα, την σπανακόπιτα ή ακόμη και το ίδιο το ψωμί αλλά και στις εορταστικές ημέρες τα γνήσια γλυκά εδέσματα όπως κουραμπιέ, μελομακάρονα, τσουρέκια κλπ.
Η συμφωνία αυτή είναι τόσο ιδιαίτερη γιατί έχει να κάνει με το αρχαιότερο επάγγελμα του Αρτοποιού και ο πολιτισμός είναι αυτός που δίνει την γνησιότητα στο αρτοποιείο και ο καταναλωτής να ξέρει ότι από το αρτοποιείο θα δοκιμάσει γνήσιες γεύσεις αλλά με πολύ μεγάλη διαχρονική αξία.
Τέλος θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, το μεγαλύτερο Ευρωπαϊκό φεστιβάλ Ψωμιού με παρουσιάσεις – διαγωνισμούς – γευσιγνωσία όλων των αρτοποιών της Ευρώπης αλλά και πολλές εκπλήξεις όπως Erasmus+ κλπ.